04 februari 2022

Werkgevers cao Advies (Kiwa) doen eindbod aan vakbonden

Werkgeversvereniging WENB
sector-advies

Cao-overleg leidt niet tot overeenstemming tussen cao-partijen.

De cao voor de sector Advies is alleen van toepassing op het bedrijf Kiwa. Vanaf september 2021 heeft Kiwa, ondersteund door de WENB, met de vakbonden FNV en CNV overlegd over een nieuwe cao per 1 januari 2022. Hoewel deze gesprekken constructief waren en in goede sfeer verliepen, zijn de cao-partijen er helaas niet in geslaagd om tot overeenstemming te komen. Kiwa heeft daarom besloten een eindbod aan de vakbonden voor te leggen.

Inhoud eindbod werkgevers:

  • Looptijd cao van 1 januari 2022 en loopt tot 1 april 2023 (15 maanden).
  • Per 1 januari 2022 worden de salarissen en de salarisschalen in de loontabel structureel verhoogd met 2%.
  • Per 1 januari 2023 ontvangen medewerkers, die op 31 december 2022 in dienst zijn, een bruto uitkering van 100 euro bij een voltijdsdienstverband.
  • Indexatie van de consignatievergoeding en bijdrage zorgverzekering.
  • Verhoging van het aantal te vergoeden kilometers woon-werkverkeer tot maximaal 30 km enkele reis.
  • Aanvulling uitkering tot 90% van het salaris voor medewerkers die gebruik willen maken van het wettelijke partnerverlof.
  • Modernisering beoordelings- en beloningsregeling.
  • In geval een medewerker niet gezond werkend zijn pensioengerechtigde leeftijd kan bereiken kunnen tussen werkgever en de medewerker maatwerkafspraken worden gemaakt waarbij eventueel gebruik kan worden gemaakt van de tijdelijke vrijstelling van de RVU-boete.
  • Voortzetting van de regeling werkgeversbijdrage van 100 euro netto voor medewerkers die tijdens de looptijd van de cao lid worden van een vakbond.

De vakbonden zullen het eindbod van de werkgever bespreken met hun leden.

Meer weten?
Voor meer informatie over dit cao-proces kun je contact opnemen met Rolf Blankemeijer, beleidsadviseur.